European Straw Bale Gathering 2013

European Straw Bale Gathering czyli ESBG  to najważniejsze, ogólnoeuropejskie wydarzenie poświęcone budowniu z kostek słomy.

 

Spotkanie odbywa się co dwa lata, za każdym razem w innym kraju. Tego roku obędzie się ono 27-31 sierpnia 2013 w Polsce, w pofabrycznym kompleksie "Wi-Ma" w Łodzi, mając szansę stać się pierwszym "postindustrialnym" ESBG!

Jako współ-organizatorzy tego wydarzania serdecznie zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału.

Całe wydarzenie będzie trwało 5 dni.  Pierwsze 3 dni są przeznaczone na konferencje  oraz warsztaty. Czwarty dzień będzie poświęcony na wycieczkę autobusową do obiektów w technologii Strawbale poza Łodzią oraz kontynuację warsztatów. Ostatni dzień będzie „podsumowującym dniem”, kiedy to uczestnicy będą mieli szansę zaprezentować swoje umiejętności i wiedzę na forum publicznym, a na teren warsztatów będą wpuszczani zwiedzający.

Najważniejszą cechą ESBG jest możliwość spotkania pasjonatów strawbale z całej Europy. Prezentacje i warsztaty będą prowadzić między innymi tacy eksperci jak: Jakub Wihan, Herbert Gruber, Dirk Scharmer, Christian Hamani, Philippe Liboureau, Tom Peeters, Piet Peeters, Rikki Nitzkin, Alexander Beisteiner, Marie-Laure Pacquet, Hilde Vanwildemeersch,  Alessio Colombo, Domantas Surkys.  

Lista uczestników szybko się zapełnia- zachęcamy do rezerwowania miejsc:)

Więcej szczegółów na stronie wydarzenia http://www.strawbaleeurope.org/