Aktualność
Pawilon Słomiany na COP24 w Katowicach

Pawilon Słomiany na COP24 w Katowicach

08 / 2018

31.08.18 na Katowickim rynku otwiera się pawilon Straw Bale. Powstał on jako jeden z elementów programu towarzyszącego COP24 czyli 24 sesji Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu, która odbędzie się w dniach 3-14 grudnia 2018 r. właśnie w Katowicach.

W powstanie pawilonu zaangażowani są członkowie OSBN: Natalia Buczkowska (współprojektantka pawilonu) oraz Moritz Reichert (Dobry Dom - wykonawca prefabrykowanych paneli słomianych). Tak, o tym co ma się dziać w pawilonie przez najbliższe miesiące, mówi kierująca tym projektem Matylda Salajewska:

“ W ramach wystawy o budownictwie naturalnym w pawilonie STRAW BALE zostanie zaprezentowana szeroka paleta naturalnych technologii, materiałów, architektów i wykonawców. Odwiedzający goście będą mogli zobaczyć przykłady tynków glinianych, tynków wapiennych, farb glinianych oraz wiele innych ciekawych i nowatorskich materiałów. Odbędą się prelekcje, warsztaty i pokazy filmowe. Ekolodzy, aktywiści i budowniczy opowiedzą o swojej pracy.”

OSBN będzie partnerem tego bardzo ciekawego wydarzenia a nasi członkowie, eksperci w temacie naturalnego budownictwa, będą tam żeby dzielić się z wami swoją wiedzą. Szczegóły niedługo.

Zapraszamy!

Następne Poprzednie