Aktualność

Projekt dyplomowy - Muzeum Kultury Słowiańskiej w Czermnie

03 / 2020

Projekt dyplomowy - Muzeum Kultury Słowiańskiej w Czermnie

 

W sobotę 29.02.2020 odbyła się prezentacja projektów dyplomowych obronionych w 2019 roku na kierunku architektura, organizowana przez Oddział Lubelski Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP oraz Wydział Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej. Jury jedenastej edycji prestiżowej wystawy startARCHITEKCI'19  spośród biorących udział w wydarzeniu 64 projektów inżynierskich i 43 projektów magisterskich wybrało do prezentacji 12 projektów inżynierskich i 10 projektów magisterskich, w tym jeden bliski naszemu Stowarzyszeniu. Jego autorem jest członek zarządu OSBN - Bartosz Przybyś.

Bartosz przedstawił projekt Muzeum Kultury Słowiańskiej w Czermnie. Obiekt ma ok 6130 m2 powierzchni użytkowej plus ok 1800 m2 wewnętrznego dziedzińca. Łączy w sobie Muzeum, laboratoria archeologiczne, salę audytoryjną, bibliotekę i zaplecze administracyjne. Cały nacechowany jest symbolami kultury Słowian, które autor wplótł w różne części projektu.

 

Autor tak przedstawia swoją koncepcję: "Poprzez projekt chcę zaprosić Was do świata Słowian - ich kultury, mitologii i zwyczajów. Pokazać dla większości nieznany kawałek naszych korzeni. Muzeum zaprojektowałem z naturalnych materiałów - kompozyt wapienno-konopny, prefabrykaty słomiane, płyty gliniane, a konstrukcja w szkielecie drewnianym.”

Wystawę startARCHITEKCI 19 będzie można oglądać codziennie do 21 kwietnia 2020 (oprócz przerwy w okresie 6-15 kwietnia) od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-20:00 oraz w soboty i niedziele w godz. 8:00-17:00. Projekty są prezentowane na sześciu kondygnacjach nowego skrzydła Wydziału Budownictwa i Architektury Politechniki Lubelskiej.

Poprzednie