Festiwal
Festiwal Naturalnego Budowania 2017

Festiwal Naturalnego Budowania 2017

Zobacz reportaż z festiwalu

 

        Pierwszy Festiwal Naturalnego Budowania odbył się w Czerwcu 2017 w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego. To długo wyczekiwane tego typu wydarzenie w Polsce. Można było zobaczyć na nim jak budować i tworzyć przestrzeń do życia za pomocą zdrowych, naturalnych i odnawialnych materiałów oraz systemów zrównoważonego projektowania. Najlepsi polscy specjaliści opowiedzieli o różnych technologiach domów, o wnętrzach, wykończeniach, o permakulturze. Równolegle do wykładów odbywały się otwarte warsztaty i pokazy, podczas których można było zanurzyć ręce w paździerzach konopnych, glinie, czy spróbować sił w stawianiu ścian ze słomy i tynkowaniu. To nauka przez doświadczenie, atrakcyjna forma pierwszego kontaktu z naturalnymi materiałami budowlanymi.

        Na części konferencyjnej najlepsi w branży architekci, naukowcy, producenci i wykonawcy pokazali jak sensownie podejść do zjawiska zdrowego domu z naturalnych materiałów. Jak pogodzić technologię z estetyką, w co warto inwestować, a co jest tylko chwytliwą reklamą. Opowiadaliśmy o materiałach we wnętrzach, o szerszym kontekście domu i człowieka jakim jest permakultura. Ponad 20 wykładowców, ogrom wiedzy i doświadczenia – dla Was przez 2 dni.

        Na pokazach praktycznych wykonawcy z największym doświadczeniem w Polsce, pokazali czym są naturalne materiały, jak wyglądają, jak nimi budować i jak jeszcze z tego mieć frajdę. Mogliście zbudować fragment ściany ze słomy, z konopi, czy spróbować swoich sił w technikach tynkowania gliną. Wyzwania były dla każdego wieku i każdego talentu.

        W sobotę wieczorem odbyło się spotkanie z osobami, które już zdecydowały się na wybudowanie sobie domów w naturalnych technologiach. Pokazywane były krótkie prezentacje i dyskusje o tym jakie są warunki i koszty budowy i jak się w nich mieszka.

Zobacz wykład Macieja Jagielaka otwierający festiwal i pozostałe prezentacje z pierwszego dnia

Miłego oglądania i zapraszamy na kolejny festiwal w 2019r. :)

www.festiwal.osbn.pl

Następne Poprzednie