Profil
Maciej Jagielak

Maciej Jagielak

Firma/organizacja: FUCHI STUDIO

www:
FB:

e-mail: jagielakmaciej@gmail.com
tel.: +48 6683 839 44
Lokalizacja: Kraków

O mnie:

Myśl, że można budować prosto, ale mądrze, pojawiła się w mojej głowie jeszcze na studiach. Przeczytałem wtedy kilka artykułów M.M.Kołakowskiego o architekturze low-tech... i od tego czasu zajmuję się zgłębianiem wiedzy o budowaniu ze słomy, gliny, drewna i innych nisko-przetworzonych materiałów.

Od kilku lat konsekwentnie zbieram dane do doktoratu na temat domów z kostek słomy w Polsce, przeszukując internet, jeżdżąc po budowach i rozmawiając z budowniczymi i właścicielami. Sam chętnie projektuję takie budynki, mam bowiem przekonanie, że w naturalnym budownictwie naprawdę chodzi o coś więcej niż tylko współczynniki zużycia energii, czy modne formy.

Oprócz projektowania zajmuję się także doradztwem, pisaniem i opowiadaniem o naturalnym budownictwie. Aktywnie działam w OSBN od samego początku, obecnie pełnię funkcję prezesa.

Realizacje:

Projekty kilkunastu domów z naturalnych materiałów (głównie straw bale). Dotychczasowe projekty zlokalizowane przede wszystkim w Małopolsce, ale „gościnnie” także na Podkarpaciu i Podlasiu.
4 projekty obecnie w trakcie budowy: w okolicach Bochni, Nowego Targu, Krakowa i Białegostoku.

 

Następne Poprzednie